Mladi Antifašisti
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Heroji NOB-a

+5
Dr.Dabic
Čika Savo
Cro_Boljševik
Srbin-Jevrej
Sremac
9 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Heroji NOB-a - Page 2 Empty Re: Heroji NOB-a

Počalji  Dr.Dabic Pet Jan 23, 2009 11:41 am

Stevan Partizan Bleso ::Ja stevan mesic sin tovarisa mesica ,koji je sa sopstvene ruke pobio 600000000000 ustasa koji su bili vraceni sa Bleiburga.Unistio sam Hrvatsku,a oni bedni ustase misle da sam im ja predsenik e pa braco jugosloveni,ja radim na obnovi otadzbine. Zato treba da budem narodni heroj yugoslavije.

Ziveo Druze Stevane cheers jedina svetla tacko u ovom fasistickom mraku. sunny S tobom na celu,ponovo ce ustat nasi proleteri i opet osloboditi ovu nasu Srbiju,odnosno Jugoslaviju. cheers
Dr.Dabic
Dr.Dabic
Udarnik

Broj poruka : 21
Mjesto : Prinudni boravak u Holandiji
Datum upisa : 14.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Heroji NOB-a - Page 2 Empty Dokaz mog Udbaskog dejstvovanja

Počalji  Stevan Partizan Bleso Pet Jan 23, 2009 5:01 pm

Citat iz beogradske Duge, 1990.

Pitanje: Jeste li vi, partizan sa 11 godina, znali nešto o ustašama?

Mesić: Video sam samo zarobljene neprijateljske vojnike, ili mrtve, jer sam kao dete poslije borbe skupljao oružje, uzimao municiju od mrtvih, počistio im sve džepove, sve im pokupio, i nosio sa drugima u prvu jedinicu. Devedeset odsto Hrvata iz moga kraja bili su u partizanima. Vrlo malo je bilo ustaša.
Išao sam u partizansku školu za vrjeme rata, onda sam 44/45. prešao u rusku vojsku u Mađarskoj, jer je Mađarska bila oslobođena, pa sam malo tamo išao u školu, pa sam onda prešao u Bačku, posle one velike bitke na Batinoj Skeli smo se vratili natrag u Slavoniju. Na slobodnoj teritoriji radila je partizanska željeznica, radili su partizanski industrijski pogoni, radile su bonice i ambulante, škole. To je bila partizanska država koja je funkcionisala.
Bio sam poslije na pet omladinskih radnih akcija i pet puta sam proglašen za udarnika. Ja digod radim, ja uvjek radim efikasno jer to mi lezi u krvi od mojih ciganskih predaka.


A moja sestra je bila vodja cetnika..tj jugoslovena u Backoj Topoli

[U jednom hrvatskom tjedniku naišli smo početkom srpnja na članak pod naslovom: Memoari Gadafijeva doktora. Nikad nije demantiran. Evo što u njemu piše:

"Čaša žući se prelila. Prelio ju je Kalimero Mesić u Memoarima, ili Šećerko, kako mu tepa Vesna Kljajić. Riječ je o torbi punoj novca koju su navodno izgubila gospoda Stjepan Tuđman i Milan Kovač, prije puno godina, a po povratku iz inozemstva. Gospoda Tuđman, Kovač i Đuro Perica demantirali su Mesićevu izjavu u Jutarnjem listu, kasnije je to isto učinio Stjepan Tuđman u Vjesniku (takvim stvarima, torbe… novac, nije se bavio), što im se može vjerovati ako podnesu krivičnu prijavu protiv Mesića. On se, pak, drži Napoleonova pravila – napad je najbolja obrana. Dakle, Mesića demantiraju, dok on nikad nije demantirao gospođu Dunju Gotovinu i svjedoka gospodina Antu Belju da je pred gospođu Dunju bacio torbu s dolarima iz Kanade, što su njih dvoje porekli, a gospođa Gotovina je podnijela i tužbu protiv Mesića (objavljeno u Hrvatskome slovu). Ne čitam Globus pa se pitam je li Predsjednik u svojim memoarima prikazao i novac prikupljen u Frankfurtu 1991. godine, u Sport Haleu pred 3000 "gastarbajtera", gdje je šest ugostitelja, za potrebe obrane od balvana, doniralo svaki po 50 tisuća maraka, dok su vrlo rijetki dali po dvije stotine do pet stotina orlića.
Jedan od nazočnih to mi je prenio, a mišljenje je i ostalih koji su tome činu bili nazočni, da je taj novac, u cjelini ili dijelom, moguće, završio i za kupnju cementare u Našicama za njegovu kći koja širi svoje carstvo u Srbiji – uz pomoć tete, Šećerkove sestre. Te 1991. godine Kalimerova sestra s mužem pravoslavcem otišla je, zbog straha, iz Like zbog Mesićevih izjava glede Srba u Hrvatskoj. Otišla je u Bačku Topolu i imenovana je za komandanta Šešeljevih četnika, tako je izjavio zaštićeni svjedok na suđenju Miloševiću (svjedočenje je prenosio Prvi program BHTV-a, 4. lipnja 2003.). Mesić se opet namjerava kandidirati za predsjednika, iako za to nema sposobnosti. Prema članku objavljenom u Večernjem listu, u rubrici Reagiranja, njegova razrednica izjavila je da je ponavljao 4. razred gimnazije u Požegi. Pravo je završio nakon osam godina – 1961. godine. U to su se vrijeme diplome na fakultetima (počev od 1960.) dobivale na intervenciju CKH – svaka druga..

Evo braco zar nisa mongo dobar za Heroja ?
Stevan Partizan Bleso
Stevan Partizan Bleso

Broj poruka : 2
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Heroji NOB-a - Page 2 Empty Re: Heroji NOB-a

Počalji  Dr.Dabic Pet Jan 23, 2009 9:28 pm

Eeeee,trebas se ti jos dokazati Very Happy
Dr.Dabic
Dr.Dabic
Udarnik

Broj poruka : 21
Mjesto : Prinudni boravak u Holandiji
Datum upisa : 14.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Heroji NOB-a - Page 2 Empty Re: Heroji NOB-a

Počalji  Ristivoj Prsan Uto Mar 17, 2009 12:22 am

pa mi primamo udbašku plaću još od kraljevine SHS kad su Karađorđevići davali taj dodatak...to su bila lepa vremena kaže mi moj dedaHeroji NOB-a - Page 2 SHS_4

Heroji NOB-a - Page 2 Dsc02971dm2

to je bila lepa vojska, koja se borila svagde samo šteta šta nikad nisu dobili niti jednu bitku...ma mnogo su bili blizu
Ristivoj Prsan
Ristivoj Prsan
Zastavnik JNA

Broj poruka : 31
Mjesto : Jugoslovenska Priština
Datum upisa : 12.03.2009

http://www.burekdžinarnica kod pokojnog Vase.Ko

Nazad na vrh Ići dole

Heroji NOB-a - Page 2 Empty A MOLIM GDE SU MIRKO I SLAVKO?

Počalji  Drug tito Sre Apr 22, 2009 11:39 am

NAJVECI HEROJI SU MIRKO I SLAVKO.TA DECA SU SVETLI PRIMER NOB KAO STO ZNATE BILI SU BRZI OD METKA. affraid

Danasnja deca ima da ugledaju na njih i bit ce opet uspostavljena nasa lepa yugoslavija.Jasno da belosvestski povampirisani ustase ne spavaju treba zato dejstvovat po decjim obdanistima i malu decu ucit o nasim junackim dejstvovanjima .Kako smo branili nas socijalizam od Bleiburga pa do golog otoka nijedan ustasa se nije usudeo da
se protivi narodnoj miliciji. Treba inzistvovat na tome da se obdanista nazovu po Mirku I Slavku.
jocolor
Drug tito
Drug tito

Broj poruka : 2
Datum upisa : 17.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Heroji NOB-a - Page 2 Empty Re: Heroji NOB-a

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu